T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ERZURUM / YAKUTİYE - Edip Somunoğlu İlkokulu

Haberler

Ara

2-B sınıfı Öğretmeni Serpil KIZILKAYA öğrencilerine Mangala Oyunu İle Strateji Geliştirmeyi Öğretiyor.

Ara

3-A Sınıfı öğretmeni Songül ÖZKAYAGİL öğrencilerine değerler eğitimi sorumluluk başlığı altında örnek bir çalışma daha yaptırdı. Öğrenciler Soğuk Havalarda Dışarıda Kalan Hayvanlar İçin Seferber Oldu.    Sokak hayvanlarının soğuk kış günlerinde yiyecek ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla öğrenciler evde biriktirdikleri ekmek parçaları ve yemek artıklarını minik dostları için  çevrelerindeki uygun yerlere  bırakarak örnek davranış sergilediler. Öğretmenimizi ve öğrencilerini kutluyoruz.

Ara

Ara

Ara

Okulumuz 3-A Sınıfı Öğretmeni Songül ÖZKAYAGİL Rehberliğinde, Bilinçli Tüketici Kulübü Okulumuzda "Her Sınıfa Bir Ecza Dolabı" Sloganıyla Başlattığı Toplum Hizmeti Çalışmalarına Yenilerini Ekleyerek Devam Ediyor. Şu ana kadar iki sınıf ve okul koridoru için çeşitli eczanelerle görüşen kulüp üyeleri en son okulumuzdan mezun olan Çat Yolu Eczanesi yetkilileri ile görüşerek okulumuz koridoruna ecza dolabı temin etmişlerdir. Kendilerini ve öğretmenlerini tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

Kas

Sosyal Etkinlikler Yönetmeliği doğrultusunda toplum hizmeti çalışmaları kapsamında geçen yıl olduğu gibi bu yılda okulumuz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübü Öğretmeni Serpil KIZILKAYA ile sosyal kulüp öğrencileri ve gönüllü velimiz tarafından mahallemizde bulunan yaşlı bir aileye ziyarette bulunuldu. Belirli plan doğrultusunda ziyeretlere devam edilecektir.

Kas

Okulumuz konferans salonunda tüm öğrenci ve öğretmenlere yönelik ağız ve diş sağlığı ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

Kas

Okulumuz Öğrencilerine Yönelik Ercan SEVAL ve Ekibi Tarafından Tiyatro Gösterisi Düzenlendi. Tiyatro gösterisi ilgiyle izlendi.

Kas

Okul meclisi tarafından yürütülen yarışmada okul meclis üyeleri tarafından yapılan değerlendirmeye göre 3-A sınıfı 30 puan alarak Haftanın Sınıfı Seçildi. Kendilerini tebrik ediyoruz

Kas

Okul müdürlüğü tarafından geliştirilen program sayesinde tüm öğrenci velilerimize öğrencileri hakkında aylık raporlar gönderiyoruz. Öğrencilerin sağlık beslenme davranış başarı vb gibi tüm durumları hakkında velilerimizi bilgilendiriyoruz.

Kas

10-16 Kasım Atatürk´ü Anma Haftası Etkinlikleri Kapsamında Okulumuz 2-B Sınıfı Öğretmeni Serpil KIZILKAYA´nın Hazırlayıp Sunduğu Tiyatro Gösterisi Büyük İlgi Gördü.Gösteriye toplam 150 öğrenci 20 veli ve 10 öğretmen katılıdı. Öğretmenimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

Kas

Okulumuzda yapılan çalışmalar temizlik ve hijyen açısından yeterli bulunduğundan Beyaz Bayrak ödülünü almaya layık görülmüştü. Beslenme Dostu Okul müracaatımızın değerlendirilmesi neticesinde bu ödülü de almış bulunmaktayız. Emeği geçenlere teşekkür ederiz.

Kas

10 Kasım Atatürk´ü Anma Haftası İle İlgili Hazırlıklar Tamamlanmak Üzere

Kas

Okul müdürlüğü tarafından hazırlanan Kurumsal evrak kayıt ve takip programı sayesinde şu ana kadar yapılan yazışmalardan (toplam 45 yazışma) yaklaşık 200 sayfa A4 kağıdı tasarruf edilmiştir. Bu programla gelen yazılar ilgililere  sanal ortamda havale edilmekte olup, evrak havale edilen kişi tarafından şifreli girişle yazılar okunmakta ve okunan yazılara ait tebliğ belgesi imzalanmaktadır. Okul müdürlüğü tarafından program üzerinden tüm tebligatlar saat ve gün olarak izlenebilmektedir.Ayrıca program üzerinden kurum içi çalışma takvimleri görevlendirmeler ekders puantaj cetvelleri,ve mevzuat ile ilgili dokümalara da ulaşılabilemktedir.

Kas

Okulumuz Spor Kulübü ve 2-A sınıfı öğretmeni Tamer PEHLİVAN Toplum Hizmeti çalışmaları kapsamında ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan onay doğrultusunda sağlıklı yaşam için farkındalık oluşturabilmek üzere öğrencilerle okul çevresinde "Sağlığım İçin Yürüyorum" adlı etkinliği düzenledi.Yürüyüşe spor kubülü öğrencileri ve veliler de katılıdı