T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ERZURUM / YAKUTİYE - Edip Somunoğlu İlkokulu

Haberler

Kas

10-16 Kasım Atatürk´ü Anma Haftası Etkinlikleri Kapsamında Okulumuz 2-B Sınıfı Öğretmeni Serpil KIZILKAYA´nın Hazırlayıp Sunduğu Tiyatro Gösterisi Büyük İlgi Gördü.Gösteriye toplam 150 öğrenci 20 veli ve 10 öğretmen katılıdı. Öğretmenimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

Kas

Okulumuzda yapılan çalışmalar temizlik ve hijyen açısından yeterli bulunduğundan Beyaz Bayrak ödülünü almaya layık görülmüştü. Beslenme Dostu Okul müracaatımızın değerlendirilmesi neticesinde bu ödülü de almış bulunmaktayız. Emeği geçenlere teşekkür ederiz.

Kas

10 Kasım Atatürk´ü Anma Haftası İle İlgili Hazırlıklar Tamamlanmak Üzere

Kas

Okul müdürlüğü tarafından hazırlanan Kurumsal evrak kayıt ve takip programı sayesinde şu ana kadar yapılan yazışmalardan (toplam 45 yazışma) yaklaşık 200 sayfa A4 kağıdı tasarruf edilmiştir. Bu programla gelen yazılar ilgililere  sanal ortamda havale edilmekte olup, evrak havale edilen kişi tarafından şifreli girişle yazılar okunmakta ve okunan yazılara ait tebliğ belgesi imzalanmaktadır. Okul müdürlüğü tarafından program üzerinden tüm tebligatlar saat ve gün olarak izlenebilmektedir.Ayrıca program üzerinden kurum içi çalışma takvimleri görevlendirmeler ekders puantaj cetvelleri,ve mevzuat ile ilgili dokümalara da ulaşılabilemktedir.

Kas

Okulumuz Spor Kulübü ve 2-A sınıfı öğretmeni Tamer PEHLİVAN Toplum Hizmeti çalışmaları kapsamında ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan onay doğrultusunda sağlıklı yaşam için farkındalık oluşturabilmek üzere öğrencilerle okul çevresinde "Sağlığım İçin Yürüyorum" adlı etkinliği düzenledi.Yürüyüşe spor kubülü öğrencileri ve veliler de katılıdı

Kas

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Etkinlikleri Kapsamında Okulumuz Öğrencileri Arasında 24 öğrencinin katılımı ile sınıf öğretmeni Serpil KIZILKAYA tarafından planlanan DART Yarışması Düzenlendi.Yarışmada 1.sınıf öğrencisi Ertuğrul Eren GAZİ birinci, Dilara ÇELEBİ ikinci, Muhammet Talha KOÇHANS ise üçüncü oldular. Öğrencilerimizi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

Kas

Kas

Tüm öğrenci ve öğretmenlerimizin katılımıyla bir çok etkinlik ve yarışmalar yapılarak Cumhuriyet Bayramı kutlamaları tamamlandı.

Kas

Okulumuzda öğrenci meclis başkanlığı seçimleri elektronik ortamda dokunmatik sistemle oy kullanılarak gerçekleştirildi.

Kas

Okulumuzdan sorumlu polis memurları tarafından tim sınıflar dolaşılarak öğrencilere yönelik şiddet ve diğer konularda  örneklerle açıklamalar yapıldı.

Kas

Okulumuz 1-B sınıfı öğretmeni Süveybe DURSUNOĞLU tarafından İlköğretim Haftası Etkinlikleri kapsamında düzenlenen Sandalye Kapmaca Yarışması ilgi çekti

Kas

15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Günü müsabetiyle okulumuzda düzenlenen program kapsamında parkurlu hafıza oyunu, salyt gösterileri,koro çalışmaları pano düzenlemeleri ve el broşürleri dağıtımı yapılmıştır.

Kas

Kas

Okul bahçesinde bulunan oyun alanları yeniden boyanarak düzenlendi.

Ara

2-A sınıfı öğretmeni Songül ÖZKAYAGİL öğrencilerine değerler eğitimi sorumluluk başlığı altında örnek bir çalışma yaptırdı. Sokak hayvanlarının soğuk kış günlerinde yiyecek ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla öğrenciler evde biriktirdikleri ekmek parçaları ve yemek artıklarını uygun yerlere bırakarak minik dostlarına sahip çıktılar. Öğretmenimizi ve öğrencilerini kutluyoruz